Vegetarians from Slovakia

Information

Vegetarians from Slovakia

Some place for our nation, too :) 

Members: 14
Latest Activity: Feb 1, 2017

Discussion Forum

Vitajte!

Started by Just Erika. Last reply by Chevchi Nov 8, 2013. 1 Reply

Na FB som sa dostala k tejto stránke :) Všetci Slováci sem! Continue

Comment Wall

Comment by Just Erika on May 18, 2014 at 6:15pm

Ahoj :) no ako sama vidis, mame len 5 clenov, ja sama som na tejto stranke po velmi dlhej dobe, ale tak mozno sa to este rozbehne :)

Comment by Ivana Valasikova on May 19, 2014 at 7:46pm

Neviem, ci ide prave o rozumnost, skor je to asi sposob myslenia, kedy sa clovek zamysla nad tym, co robi a preco to robi. Slovakom vo vseobecnost (cest vynimkam) chyba prave taketo kriticke myslenie, najma ked ide o take kazdodenne veci ako je to, co jeme. vacsina ludi na slovensku povazuje jedenie masa za spravne preto, ze sa to tak robi, cize: vsetci to robia, tak budem aj ja. A davovost nie je prave znakom intelektu.

Comment by Ivana Valasikova on May 20, 2014 at 12:15pm
V zasade suhlasim, ale chytil si sa jedneho slova. Davovost,ktoru spominas je totiz vysledkom kolektivneho myslenia a boja za slobodu (ktoremu predchadza myslenie). A o to presne ide,ze nerozmyslame, zavierame si oci, sme ignorantni voci veciam, o ktorych nas nenaucili rozmyslat. Sposob myslenia je kulturne podmieneny, vacsinou su z neho schopni sa vymanit len ti jedinci, ktori su trvale vystavovani inej kulture, cize inemu mysleniu. A so sposobom myslenia tiez suvisi neschopnost akcepovat inakost, s ktorou sa u nas casto stretavam.
Comment by Just Erika on May 20, 2014 at 9:26pm

Suhlasim s tebou Chevchi :) a na margo tejto konverzacie...my pozadujeme aby sme ako vegetariani boli respektovani, tak preco nerespektovat to, ze ostatni jedia maso? mne osobne to je jedno, bola by som iba rada, keby sa nad tym viac ludia zamyslali a zbytocne mi nerozpravali ake je zle, ze nejem maso (pricom o tom nemaju ziadne informacie) ale prijmam ich rozhodnutie. Mam kamaratov, ktori jedia maso, ale ziju zdravo s respektom k prirode a nie su pre mna menej mysliaci jedinci. Prave kvoli takymto ak to mozem nazvat "extremnym" nazorom z vegetarianskej aj nevegetarianskej strany dochadza k nedorozumeniam.

Comment by Patricio Peperoni on May 29, 2014 at 7:16am

Čau braťa, já jsem z Česka. ;)

Já jako malý kluk jeden čas vyrůstal na statku, kde se vraždila zvířata každý týden několikrát - kuřatům sekali hlavy, králíci dostali ránu za krk a prasatům prostřelovali lebky, takže pak jsem dlouhou dobu, přirozeně, nemohl pozřít žádné maso, a tak jsem měl doma problémy, všichni mě (přesvědčeně a přesvědčivě) strašili že bez masa zeslábnu, budu chorý, zemřu a podobně, tak jsem jejich nátlaku podlehl a začal jsem opět žrát* maso...

*(používám z recese výraz žrát pro rozlišení konzumace bezmasých jídel a masitých žrádel, což řadu masožroutů opravdu dokáže vytočit s tím, že žerou pouze zvířata, že lidé jedí - na to já musím argumentovat, že člověk je také zvíře, a že dělení na lidi a zvířata je umělé, člověkem stanovené)

Nu což, ale teď maso nežeru a spousta lidí se diví, že přesto vege-lidé žijí, a když se jim pokouším vysvětlit, že maso opravdu není esenciální a nezbytnou složkou jídelníčku, tak mi nedůvěřují a říkají, že se absence těch "nepostradatelných nutrientů" časem projeví. Avšak, po důkazech, které jsem jim předložil museli usoudit, že na vegetariánství lze opravdu přežít, dokonce plnohodnotně žít, ale že oni to maso potřebují neboť "si o to jejich těla říkají", ale co si budeme povídat, je to pouze rozmlsanost, zhýčkanost, lenost a neschopnost zříct se postradatelného, nikoliv tělesná potřeba.

Takže mě lidé, jakožto vegetariána, relativně respektují, ale někdy mě dokáží velice naštvat blbými kecy typu "nedáš si párek?... nemáš chuť na maso?... ani nevíš oč přicházíš...".

Více mi vadí, že málokterý produkt, na který lze narazit v obchodě, je značený jakožto vhodný pro Vegetariány nebo Vegany. Člověk tak musí někdy skoro s lupou pátrat po etiketě v drobném písmu, jestli náhodou nenarazí na maso, kůži, sádlo, želatinu, kostní moučku, rybí tuk či jiné části mrtvol. Navíc, vegoš jde do  restaurace, a aby se vůbec bál zeptat na zdravé vege jídlo, protože obvykle obsluha (která je v tom nevinně) odpoví, že mají smažený sýr nebo sladké ovocné knedlíky s cukrem a máslem. Někde už jsou schopni (ne vždy ale ochotni) nabídnout zeleninový salát, jenže jeden salát rozhodně nezasytí a navíc "za tu drzost, zákazníku, že sis objednal salát, který si tu nikdo normální nedává, tak za tu draze zaplatíš".

K respektu k vege-lidem a masožroutům - všichni si zasluhují být respektováni jakožto živé bytosti. Avšak, pokud dojde na kupní právo - vidím to zcela jasně - jakým morálním ospravedlním si může člověk dovolit koupit tělo mrtvého zvířete, navíc, pokud zvířeti byl násilně a proti jeho vůli vzat život?! Stejně jako nemáme právo si najmout vraha, aby zavraždil člověka, nemáme právo si najmout vraha, aby zavraždil ne-lidské-zvíře. PENÍZE JSOU TOTIŽ JAKO VOLEBNÍ LÍSTKY - co si odvolíme, to taky máme - co jde na odbyt, toho je produkováno více, aby nabídka dostihla poptávku. --- Většina toho utrpení je tedy způsobována jenom kvůli penězům, takže ---> ne, absolutně nepřijímám a netoleruji jejich rozhodnutí, stejně jako nepřijímám obchod s otroky, podřadnost žen, rasových či  sexuálních menšin apod. - a to, že se to (někteří) lidé odhlasovali? - to nás zajímat nemusí, my prostě jen nehodláme podporovat tohle šovinistické svinstvo!!!

Hodlám konat tak, aby moje jednání bylo eticky únosné, morálně ospravedlnitelné, fakty podložené a soucitem naplněné! ;)

Comment by Michaela on July 11, 2014 at 4:38am

Patricio, a konkrétne aké dôkazy si im predložil?

Comment by Viky on August 20, 2015 at 2:40am

Ahojky,

je fajn narazit při brouzdání na zahraničních stránkách i na lidi z Čech či Slovenska =) ráda vás poznávám a musím dodat že jsem taky z rodiny "vrahů, myslivců a masožroutů" a jsem velmi ráda že jsem se trhla a všem ukázala že to jde i jinak. Zvířata jsou moji přátelé a já přátelé nejím. Naštěstí mám skvělou rodinu a přátele, takže se smířili s mým názorem a životním stylem. Dokonce jsem již hodně lidí inspirovala a obrátila k vegetariánství za což mám obrovskou radost  kor když vidím jak jim to svědčí po fyzické  psychické i zdravotní stránce =) 

Comment by Dávid Kováč on October 4, 2015 at 8:35pm

posty z 2014 :D zijete este ??? mohli by sme to tu kus oživit 

Comment by Slavek Stverka on January 5, 2016 at 1:31pm

Ahojte :) Ja jsem sice z CR, ale na slovensko to mam "par" km :D

Comment

You need to be a member of Vegetarians from Slovakia to add comments!

 

Members (14)

 
 
 

Support Us

Events

© 2020   Created by Xiao Kang.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service